Krajské kolo v požárním sportu Stříbro 26. 6. 2022

Krajské kolo v požárním sportu Stříbro 26. 6. 2022

Družstvo našich mladých mužů ve složení : Luboš Tůma, Pavel Brejcha, Vratislav Týzl, David Talián, Adam Augustin, Václav Voráček a Roman Goč doplněné o Lukáše Křesťana z SDH Štěpánovice, Petra Kantu z SDH Mochtín a Ondřeje Svobodu z SDH Švihov soutěžilo na krajském kole v požárním sportu 26. 6. 2022 ve Stříbře. Díky požární klasice, která je hlavní disciplinou okresu Klatovy měli kluci týden na to, aby se společně secvičili. Při nácviku se dokázali stmelit v dobrou partu. Vzájemně si pomáhali a podporovali se. Přenosná požární stříkačka na pátečním tréninku fungovala bez problémů a kluci opět vyladili i nabírání vody. Kvůli nedělnímu krajskému kolu odmítli vybojovaný postup do okresního kola požární klasiky, které se konalo v sobotu v Bystřici. Jenže pět členů tohoto týmu se stejně soutěže účastnilo ve svých domovských klubech a tři naši podpořili jiné týmy. V neděli společně odjeli do Stříbra. Na zdejším atletickém stadiónu TJ Baník Stříbro se soutěž konala. V kategoriích mužů a žen soutěžila shodně čtyři družstva. Velkým překvapením pro mne byla neúčast družstev mužů a žen z Plzně- severu. Vždycky kvalitně připravených, aspirujících na postup na mistrovství republiky. Naši muži soutěžili se startovním číslem 3. Ještě před soutěží si znovu vyzkoušeli předávky pro štafetu 4×100 m. Ta byla první disciplinou. Muži sestavili dvě štafety. První ve složení: Petr Kanta, David Talián, Ondra Svoboda, Adam Augustin. tato čtveřice předvedla jistý pokus, který byl platný s dobrými předávkami v čase 69,30 sek. V průběžném pořadí znamenala třetí místo. Druhá štafeta ve složení: Pavel Brejcha, Vráťa Týzl, Luboš Tůma a Lukáš Křesťan mohla díky platné první štafetě běžet naplno a pokusit se atakovat nejrychlejší štafetu. To se klukům podařilo. Pěkně zaběhnutou štafetou s velmi rychlými předávkami a dobře překonanými překážkami časem 64,66 sek. se dostali do průběžného vedení. Poslední ale běželi muži z Dobřan, kteří si skvěle zaběhnutou štafetou v čase 60,29 sek. vzali vedení zpět. Druhou disciplinou mužů byl požární útok. První dobře rozběhnutý požární útok ztratili poruchou stříkačky v době, kdy už proudaři plnili nástřikové terče. Zbýval druhý pokus s vypůjčenou stříkačkou. Kluci ho naštěstí zvládli v čase 25,07sek., který znamenal třetí místo v disciplině. Požární útok vyhrálo družstvo mužů SDH Želčany(PJ), druzí skončili muži SDH Dobřany(PJ). Bylo jasné, že tato tři družstva budou bojovat o stupně vítězů. Třetí disciplinou byl běh na 100 m s překážkami. Z osmi soutěžících každého družstva se sčítá šesti nejrychlejším čas, který se porovnává s ostatními družstvy. Našim sedmi soutěžícím se podařilo v prvním rozběhu zaběhnout platný pokus, což je důležité pro možnost pokusit se druhý zaběhnout co nejrychleji. Jako v Rabí se prokázala vyrovnanost družstva, kluci díky ní obsadili druhé místo v disciplině a druzí skončili i celkově. Naší Naši mladí muži předvedli ve šech disciplinách pěkné výkony a přispěli ke kvalitě soutěže. Výborně reprezentovali náš sbor i okres Klatovy, za což jim děkujeme. Celkovým vítězem krajského kola v mužské kategorii se stalo zaslouženě družstvo SDH Dobřany. Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na MČR v požárním sportu. V kategorii žen došlo k velikému překvapení. Ženy SDH Chválenice díky pomalému požárnímu útoku přišly o vítězství a postup na MČR, kam určitě svými výkony patří. Skvěle rozběhnutou soutěž ztratily. V tomto týmu soutěžila naše Lucie Tůmová, která běžela výborně všechny tři discipliny. V běhu na 100 m s překážkami skončila druhá. Skvělé byly výkony i dalších závodnic tohoto týmu. Soutěž ovládly hasičky SDH Bystřice(KT). Pro tyto mladé závodnice, je výsledek skvělým úspěchem. Přejeme jim mnoho úspěchů na MČR.

foto video

Komentáře nejsou povoleny.