Okresní kolo požárního sportu 2022

Mladší družstvo mužů podalo přihlášku na okresní kolo v požárním sportu. Nebyl to jejich první počin v této hasičské disciplině. Už absolvovali několik ročníků soutěže v požárním sportu. V roce 2019 dokonce reprezentovali okres Klatovy na krajském kole v Plzni (a tam rozhodně nezklamali). V sobotu 4. 6. 2022 odjeli do Rabí, kde se v místním sportovním areálu soutěž konala. Muži dorazili ve chvíli, kdy areál opouštělo mnoho družstev ženské kategorie ( ženy soutěžily dopoledne). S postupným odjezdem žen zde bohužel nastala komorní atmosféra. Dorazili už jen muži ze Štěpánovic se dvěma fanynkami. Trio soutěžních družstev doplnili domácí hasiči, kteří kromě soutěžení zajišťovali i technickou četu. Atmosféře nepomohli ani domácí fanoušci, fanynky ani několik nestranných diváků. Jednalo se jen o pár jednotlivců. Ženskou kategorii zastupovaly jen ženy SDH Bystřice. V tomto týmu soutěžila i naše hasička Eliška Týzlová. Náš tým mladých mužů doplnili při absenci nejzkušenějšího Luboše Tůmy a Štěpána Bureše dva hasiči SDH Švihov – Ondřej Svoboda a Jiří Žďárský. Po oficiálním nástupu začala soutěž disciplinou štafeta 4 x 100 m. V ní naši muži startovali druzí v pořadí. Nejdříve Roman Goč, Vratislav Týzl mladší, Pavel Brejcha a Michal Běták. Štafetu zaběhli ve výborném čase 69,51 sekundy pěkně provedenou. Druhá čtyřka běžela ve složení David Talián, Jiří Žďárský, Ondřej Svoboda a Adam Augustin. Po chybě při překonání dvoumetrové bariery v čase 79, 15 sekundy. Čas druhé štafety byl jen nepatrně horší než štafety obou našich soupeřů. Čas první čtyřky byl jasně nejrychlejší. Následovala disciplina běh na 100 m s překážkami. Z každého týmu pět soutěžících, čtyřem nejrychlejším se sčítá čas. Čtyřem našim soutěžícím nevyšel první pokus, jen Pavel Brejcha zaběhl dobře. Bohužel časomíra jeho pokus nezaznamenala a tak ho musel opakovat v závěrečném rozběhu discipliny. Druhé stovky se klukům naštěstí povedly. Soutěž byla velmi vyrovnaná. Druhého a čtvrtého dělilo pět setin sekundy. Vyrovnané bylo i naše družstvo. Vratislav Týzl obsadil třetí, Pavel Brejcha čtvrté, Ondřej Svoboda páté a Roman Goč šesté místo. Tato vyrovnanost rozhodla o vítězství v disciplině celkovým časem 82,97 sekundy. Tentokrát to bylo těsné. V ženách obsadila Eliška Týzlová čtvrté místo časem 21,70 s. Ihned následoval soutěžní pokus SDH Rabí v požárním útoku. Díky prasklé hadici předčasně ukončen. Neplatný pokus měli i naši mladíci. Došlo k rozpojení hadice B od rozdělovače. Jediný platný pokus prvního kola požárního útoku měli muži SDH Štěpánovice. Dosáhli času 31,05 s. Druhé kolo přineslo všechny platné pokusy. Naši muži předvedly spolehlivý výkon a dosáhli času 33,41 s. V disciplině obsadili druhé místo. Celkovým součtem umístění 4 body, dosáhli vítězství v okresním kole požárního sportu. Kvalifikovali se do krajského kola, které proběhne v neděli 26. 6. na atletickém stadiónu ve Stříbře. Našim hasičům gratulujeme k tomuto úspěchu. Chtěl bych oslovit fandy požárního sportu, rodiče soutěžících, příbuzné a známé, aby zauvažovali o cestě do Stříbra. Kluci by si zasloužili, abychom je tam podpořili. Pokud by byl zájem, dopravu budeme řešit společně. Foto a výsledky ve fotogalerii. Video ve videogalerii.

Komentáře nejsou povoleny.