Okresní kolo požárního sportu v Bystřici

První červnový víkend patří na našem okrese vyřazovací soutěži žen a okresnímu kolu v požárním sportu. Letos se uskutečnilo v Bystřici. Bohužel naše ženy nedokázaly na svoji soutěž sestavit družstvo. Do Bystřice jsme proto vyráželi až kolem oběda na požární sport. Vedení OSH   se v letošním roce rozhodlo  vypustit ze soutěže disciplinu běh na 100m s překážkami. Tím naše ambice na umístění značně oslabily. Záměr tímto přilákat na soutěž více družstev, se ale bohužel nedostavil a na nástupu se představila jen 4 družstva mužů a jedno žen.                         Soutěž odstartovala štafetou 4 x 100 metrů. První pokus záložní štafety byl sice platný ale nemohl oslnit čas 82.15 dával jen jistotu splnění disciplíny, ale na start měla jít naše elitní čtveřice. Snad jim alespoň tento výkon dodal klid. Čas 68.12 jen potvrdil že štafeta je naše silnější disciplína která nám vynesla průběžné druhé místo. V požárním útoku se letos běželi dva pokusy pro to jsme první zvolili na jistotu a čas 35,57 nám dodal klid a možnost se zlepšit. Bohužel to se nepovedlo a po zaváhání na stroji byl druhý útok horší. Nebyli jsme však jediní komu se nedařilo domácí Bystřice  nedokončila ani jeden pokus. Po sečtení všech časů to znamenalo obhajobu druhého místa z loňského roku což je i přes malou účast družstev velký úspěch. To však není konec tohoto příběhu. Prakticky hned po zakončení soutěže nám byla dána nabídka od vítězů ze Štěpánovic, zda nechceme jet na krajskou soutěž místo nich. Po pár dnech váhání jsme začali postupně oslovovat kamarády z jiných sborů o pomoc na této soutěži, jelikož se povedlo sehnat jak techniku, tak závodníky. Nabídku jsme přijali a po letech kdy na se na krajských soutěžích objevovalo jméno Malechov jen u jednotlivců se předvedeme i v kolektivní soutěži. Nutno podotknout že v silně kombinované sestavě s celého okresu, když se tato akce kryje s oslavami SDH Švihov kde jsme přislíbily svoji účast.

 

Komentáře nejsou povoleny.