Zimní setkání mladých hasičů Kašperské Hory

18.2. ráno jsme odcestovali společně s dětmi ze Svrčovce na zimní setkání mladých hasičů do Kašperských Hor. Několikrát v posledních letech zimní setkání probíhala střídavě v Nýrsku a Sušici. Musím říci, že to byla příjemná změna. Ač sportovní hala nevypadala tak velká, poskytla soutěžícím i doprovodu velmi pěkné zázemí. Po loňské rekordní účasti jsme se trochu děsili, co bude následovat letos. Na první pohled bylo jasné, že letos bude účast znatelně menší. Soutěž probíhala v období maškarních bálů a některé  kolektivy kvůli tomu nepřijely. Ubylo i soutěžních disciplin. Z dětí jsme sestavili dvě družstva pro starší kategorii a jedno neúplné mladší družstvo. Soutěž měla rychlý spád, jen u několika stanovišť se vytvořila delší fronta. Starší děti vytvořily družstvo dívek a chlapců. Dívkách se zprvu moc nedařilo.  Děvčata se ale postupně se dostala do rytmu. Výsledkem bylo patnácté místo z 36 zúčastněných družstev. Bodový součet chlapců nebyl na první pohled závratně vysoký, ale ubylo disciplin a ukázalo se, že chlapci dokázaly s náskokem ve své kategorii zvítězit. Velkou předností chlapeckého družstva byla vyrovnanost jeho členů.  Mladší družstvo bylo jen čtyřčlenné, což ho poškodilo v celkových výsledcích. Při vyhlašování výsledků byla hala ozvučena a nebylo potřeba děti pořád uklidňovat z důvodů, že nic neslyšely a po chvíli začaly zlobit. Do výsledků jednotlivců z našich dětí  promluvila Nicol Josefíková, která se umístila ne pěkném druhém místě v kategorii starších děvčat, Ondra Sláma skončil čtvrtý v kategorii starších chlapců. Po vyhlášení výsledků jsme se cestou zpět zastavili na zmrzlinový pohár.

Komentáře nejsou povoleny.