Jablonecká hala – dorostenecké závody

Je tu opět březen a nám začala nová sezóna v požárním sportu dorostu. V první řadě chci v našem týmu přivítat dvě nové posily z SDH Švihov, které mají zájem startovat na závodech za naše SDH. Jedná se o Gabrielu Píckovou a Kateřinu Kašpárkovou. Obě děvčata již s námi absolvovala celou zimní přípravu v atletickém tunelu v Plzni. Právě zde si mohly osvojit základy požárního sportu.
Ve složení Tůmová Lucie, Pícková Gabriela a Kašpárková Kateřina jsme odjeli 20. 3. do Jablonce nad Nisou na tzv. Jabloneckou halu dorostu v požárním sportu. Jak pro Gábinu tak pro Kačku to byla úplně první soutěž v tomto sportu. Přesto holky dokázaly zabojovat a předvést to, co se v průběhu zimy naučily v našem týmu.
Kačka obsadila 20. příčku ze 41 závodnic, což na úplně první závod slušné umístění.
Gábina ovšem prodala ještě i svůj talent a s časem 19,07 vyhrála kategorii mladšího dorostu. Celou naši výpravu tak mile překvapila.
Ovšem stále nás ještě čekal závod starších dorostenek a v něm startovala naše nejzkušenější závodnice Lucie Tůmová. I ona se poctivě připravovala celou zimní přípravu a bylo to hodně poznat!!! Po krásně zaběhnutých a časově vyrovnaných pokusech 17,61s a 17,60s ovládla soutěž starších dorostenek a právem vyhrála.
Dokázat vyhrát v tak velké konkurenci, jaká v Jablonci byla, je obdivující.
Všem zúčastněným dívkám chci jako trenér moc poděkovat za výkony a reprezentaci našeho sboru.
Vím, že sezóna je teprve na úplném začátku, ale přesto věřím, že jména našich závodnic uslyšíme i na dalších soutěžích, jak ve vyšších kolech, tak i v Českém poháru.
Na závěr ještě jednou velká GRATULACE za dvě krásná první místa dovezená z Jablonce nad Nisou.

Komentáře nejsou povoleny.