Krajské kolo v požárním sportu v Plzni.

Vítěz okresního kola v požárním sportu SDH Štěpánovice se zřekl účasti na krajském kole v požárním sportu v Plzni kvůli krytí s termínem jiné významné události jeho členů. Jako pravidelný divák krajských kol v požárním sportu jsem velmi rád, že se naši hasiči z druhého místa v okrese rozhodli zúčastnit krajského kola.  Tato příležitost se už nemusí opakovat. Znamenalo to vzít na sebe zodpovědnost a pokusit se sestavit tým, který se dokáže zhostit tohoto úkolu. Po sobotním okresním kole následovala krátká nedělní schůzka, na které vybrali naše zástupce do družstva, kterými byli Pavel Brejcha, Štěpán Bureš, Roman Goč a Václav Kašpárek. Naše hasiče bylo potřeba doplnit o další schopné členy z jiných sborů. Toto zajistili Václav Voráček ml. a Zdeněk Baumruk. Tým byl doplněn Petrem Grasslem z  SDH Bystřice, Tomášem Kučerou a Pavlem Pošarem z SDH Dehtín, Petrem Kantou a Lukášem Bláhou z SDH Mochtín a Lukášem Křesťanem z SDH Štěpánovice. Termín přípravy na krajské kolo byl zkrácen tím, že naše muže před tím čekalo vyřazovací kolo v požární klasice v Mochtíně, na které bylo potřeba se také připravit. Společný tým stihl jeden trénink požárního útoku v Mochtíně a jeden trénink stovek a zkoušku předávek na ovále v Domažlicích. Společnou přípravu organizoval Zdeněk Baumruk. Připravit se na soutěž v takto krátkém časovém úseku není jednoduché, vše ztěžovala různorodá sestava družstva. Všichni soutěžící už jsou zkušenými hasiči, což dokázali celkovým třetím místem. Všem, kteří se na tom  podíleli děkujeme za reprezentaci sboru i okresu Klatovy.                                                                                                                                           Krajského kola se ještě z řad našich členů zúčastnili Luboš Tůma v družstvu mužů SDH Žebnice a Lucie Tůmová v družstvu žen SDH Chválenice viz foto a video.