Domažlická věž 2018

Dne 7.4.2018 se v Domažlicích konal již 15. ročník extrémního závodu ve výstupu na věž. I letos jsme na tuto soutěž vyslali své závodníky. V kategorii nad 30 let Václava Voráčka, který dosáhl času 146,34. Tento čas byl v porovnání s loňským rokem pomalejší. Ukázalo se, že bez přípravy tato soutěž jde absolvovat jen těžko.

V kategorii do 30 let startoval s číslem 49 Roman Goč, pro kterého to byla premiéra na této soutěži. Přes poctivou přípravu si na něm výkon vybral velkou daň, když se u něj s odstupem času projevovali svalové křeče. Náš člen Marek Bureš tentokrát reprezentoval sbor kamarádů z Mochtína. Nevedl si špatně, dosáhl téměř stejného času jako loni a obsadil 19. místo. Marek tentokrát před soutěží vynechal pivo a soustředil se na výkon. Po doběhnutí a zjištění času však konstatoval, že už takovou blbost neudělá, když to na výkonu není znát. Mezi posledními běžel Luboš Tůma. Nezapřel atletickou průpravu a potvrdil, že je naším želízkem v ohni. Doběhl ne výborném 7. místě časem 89.058. Přislíbil že za rok to bude bedna.

Za zmínku ještě stojí výsledky našich kamarádů v kategorii do 30 let: Jardy Nového z Hodousic 12. místo, Václava Kinského z Drslavic 23.místo.  V  kategorii starších Martina Bílka z Kokšína 21. místo. Martin dokázal, že s tréninkem jde zvládnout tato soutěž i po padesátce.

Po doběhu jsme se přesunuli do hasičárny, kde jsme dostali na doplnění sil řízek a následovalo vyhlášení výsledků.

ČLÁNEK POŽÁRY.CZ