okrsková soutěž 2017

Poslední květnový víkend se konala na sportovním areálu v Dolanech okrsková soutěž v požární klasice. Náš sbor dokázal sestavit na tuto soutěž dvě družstva mužů a jedno žen. Ženy i přes problémy se sestavou obsadily v konkurenci Dolan a Svrčovce druhé místo. Starší muži svým zkušeným výkonem, zaostali o pouhých 8 desetin sekundy za třetími Dolany na čtvrtém místě. Mladší družstvo položilo svůj základ k úspěchu již na štafetě, kde obsadilo první místo. To potvrdilo i v požárním útoku a v součtu časů obou disciplin nemělo konkurenci. Soutěž proběhla za pěkného počasí a těšila se velkému zájmu diváků. Bohužel předvedené výkony některých družstev silně zaostávají za průměrem okresu. Soutěži chybí zdravý soutěžní náboj, sbory si splní povinnost a tím pro některé soutěžní rok končí. Divím se, že se na soutěž ještě chodí dívat tolik lidí. Při širším pohledu se pak pořádání takovéto soutěže zdá zbytečné.

Komentáře nejsou povoleny.