Memoriál Vendulky Fránové 2016

Tak je za námi další tentokrát už 14. ročník republikové soutěže MVF v Plzni. 7. 5. jsme odjeli ve složení: Tůmová Lucie, Pícková Gabriela, Kašpárková Kateřina a Schödlbauerová Monika na další dorosteneckou soutěž stovek a výstupu na cvičnou věž.

Ve výstupu na věž jsme měli dvě zástupkyně a oběma se dařilo výborně. Tůmová Lucie obsadila ve starší kategorii hezké 2. místo. Pícková Gabriela svým výkonem mladší kategorii vyhrála.

Následoval závod stovek, který nám připravil spoustu příjemných, ale i dost nepříjemných překvapení.

Svoji smolnou daň si vybrala jako první Luci, když po krásně zaběhnutém 1. pokusu jí spojky nešťastnou náhodou vypojili rozdělovač a znamenalo to NP. Druhým pokusem si doběhla pro 3. místo v kategorii.

Ve střední kategorii jsme měli jednu zástupkyni a to Monču. Ani ta však neměla moc štěstí a po zaseknuté hadici pod seběhovým můstkem, si zapsala čas z prvního pokusu a ten znamenal 12. místo.

V mladší kategorii jsme měli dvě závodnice a to Kačku a Gabču.

Kačka zaběhla standartním výkon a umístila se na hezkém 2. místě v kategorii. Zato Gábi předvedla, že je velká závodnice. Svým výkonem s časem 18.36s svoji kategorii vyhrála.

Zároveň to byl nejrychlejší čas celého závodu po základním kole a tak Gábi postupovala do vyřazovacího pavouka z prvního místa. V prvním rozběhu dokonce ještě vylepšila svůj čas na 18. 14s a tím se dostala do rozběhu o celkové první místo celého závodu. Tam nás ale čekal největší šok, když při nešťastném kroku na kladině následoval nekontrolovatelný pád a cesta nejen ke zdravotníkům, ale i na rentgen a další vyšetření. Naštěstí se vše obešlo jen s pohmožděninami, odřeninami a s dalšími zkušenostmi, jaké nástrahy požární sport ukrývá.

A tak se Gábi mohla dojít, i když o francouzských holích, pro dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a další věcné ceny, co vybojovala.

Na závěr chci jako trenér všem zúčastněným holkám poděkovat. Oceněným ještě jednou pogratulovat k výkonům a dosažený výsledkům.

Holky, děkuji.

Komentáře nejsou povoleny.