Jablonecká hala 9. 4. 2016

Tak se nám začínají pěkně rozjíždět závody v požárním sportu. Je za námi letos v pořadí již druhá Jablonecká hala. Tentokrát ne v dorostu, ale v závodech mužů a žen, protože zde se startuje od 15 let věku bez rozdílu kategorií. Tak, že i úplní nováčci se zde potkají na závodní dráze s tou nejlepší špičkou v požárním sportu.

9. 4. jsme odjeli do Jablonce. Za náš sbor startovali Luboš a Lucie Tůmovi. Startovní pole bylo plné známých jmen. Luboš startoval s číslem 169, ale po nešťastném a nepěkném pádu z kladiny již do dalších bojů v závodu 100m nezasáhl. Přesto se z pádu oklepal a startoval ještě ve štafetě 4x100m za SDH Žebnice. Svým výkonem na čtvrtém úseku tak pomohl získat družstvu krásné třetí místo. Takže bronzová medaile pomohla trošku zmírnit následky nešťastného pádu.

Stejně jako v kategorii mužů, tak i v kategorii žen se ve startovní listině objevovala samá známá a zvučná jména. Věděli jsme, že Luci nebude mít vůbec jednoduché umístit se v takové konkurenci žen, protože je v této kategorii úplným nováčkem.

První pokus byl hodně opatrný, protože Lubošův pád přeci jen na psychiku dost zapůsobil. Přesto dosažený čas stačil na probojování se do druhého rozběhu 60 nejlepších žen. V něm Luci zaběhla vydařený pokus a s časem 17.88s obsadila tak hezké 11 místo mezi ženami.

Stejně jako Luboš, tak i Luci ještě běžela štafetu 4x100m za SDH Chválenice, se kterými se připravuje na postupové soutěže. I ona tak svým výkonem rovněž na čtvrtém úseku štafety pomohla družstvu vybojovat s časem 66. 66s krásné druhé místo a odvézt si z Jablonce stříbrnou medaili.

Oběma závodníkům chci tímto poděkovat za hezkou reprezentaci našeho sboru.

Komentáře nejsou povoleny.