Podzimní kolo hry Plamen v Železné Rudě 2015

V sobotu 17. 10. jsme se s oběma dětskými skupinami zúčastnili podzimního kola hry Plamen. Ve starší kategorii kroužek navštěvuje devět dětí, z toho tři nově příchozí. V mladší jedenáct a také se třemi, kteří podzimní přípravu prodělali poprvé. Soutěž proběhla za chladného počasí v Železné Rudě u hotelu Belveder ( mezi sjezdovkami Belveder a Nad nádržím ). Ihned jsme se připravili na start v disciplině štafeta CTIF. Starší děti prvním pokusem mírně vylepšily tréninkové časy. Druhý pokus byl o něco pomalejší. Měl jsem možnost vidět několik tréninkových štafet mladších dětí. Byl jsem zvědav, jestli dokážou tyto výkony předvést i na soutěži. Dokázaly. Výkony některých byly skvělé. Výsledkem byl nejrychlejší čas dne. Starší děti skončily o šest setin sekundy třetí, s několikavteřinovým náskokem na čtvrtého. Spokojeni jsme odcházeli ke stanovišti ZPV. Obě skupiny sestavily pro všestrannost dvě družstva s tím, že starší doplnil jedenáctý z mladších. Ukázalo se, že jedenáctého do starší kategorie jsme vybrali správně. Bohužel spokojeni s předvedenými výkony v obou kategoriích být nemůžeme. V přípravě se děti z obou skupin zúčastnili soutěží v Chodské Lhotě a Štěpánovicích. Družstva jsme sestavili na základě předvedených výkonů a zkušeností dětí. U straších dětí ve zkušeném družstvu došlo k selhání jednoho z klíčových chlapců, do takové míry, že výsledek s připočtením trestných bodů byl horší než družstvo se třemi nováčky. Neumím si vysvětlit proč. Bylo to po soutěži v dětské lize opět selhání jednotlivce. Méně zkušené družstvo s chlapcem z mladší kategorie zaběhlo desátý čas v disciplině. U mladších dětí nebyl neúspěch tak výrazný. Bohužel nedisciplinovanost a přecenění svých dovedností vedlo k zbytečným trestným minutám a k pátému místu v disciplině. Chtěl bych omluvit naše děti za střelbu. Střílelo se na nafukovacích matracích, což považuji za neregulérní. Tím se nechci vymlouvat. Tři kolektivy se s těmito podmínkami dokázaly vyrovnat. V tomto případě rozhodovala sehranost celého družstva. Věřím, že poctivou přípravou se nám podaří podat v jarních disciplínách kvalitní výkony a napravit částečný neúspěch. Foto ve fotogalerii.

Komentáře nejsou povoleny.