Jarní kolo hry Plamen v Nýrsku 23.5.

Školní rok opět začal finišovat a sním i ročník hry Plamen 2014-2015. Jeho vyvrcholením je již tradičně jarní kolo hry Plamen. Tentokrát se konalo v Nýrsku 23.5. Trochu s obavami jsme sledovali předpověď počasí v termínu konání Plamene. Naštěstí  se předpověď nenaplnila. Soutěžili jsme za krásného počasí. Před soutěží jsem byl přítomen na několika schůzkách mladších dětí, z toho co jsem viděl, bylo jasné, že děti jsou na Plamen dobře připravené. Neopakovala se velká marodka předchozích dvou let. To u nás straších vše probíhalo mnohem složitěji. Dlouhou dobu jsme sháněli devátého  nebo devátou do party.  Tím se stal Martin Kovář, spolužák jednoho z našich kluků, který se přestěhoval do Klatov. Dříve působil v kolektivu mladých hasičů ve Vrčni.  Jsem moc rád, protože se jeví jako kluk do party, což  je pro družstvo důležité. Schůzek kroužku starších dětí se účastnilo pět až šest dětí. Někdy jsme těžko děti motivovali. Vše probíhalo s naší aktivní účastí, abychom doplnili družstvo. Těsně před soutěží nám vypadl jeden z chlapců. Opět jsme řešili doplnění družstva. Děkuji za vstřícnost vedoucí kolektivu mladých hasičů ve Švihově Milušky Šperlové, která nám velmi ochotně vyšla vstříc a zprostředkovala nám náhradu Michala Pícku. Míša se svého úkolu zhostil výborně. Měl obavy, aby nám soutěž nepokazil. Se dvěma disciplinami,  ve kterých nás doplnil neměl zkušenosti. Po pátečním tréninku vše zvládl skvěle.  Jeho výkon byl suverénní, jako kdyby se s námi připravoval celé jaro. Obě družstva mohla nacvičovat požární útok až čtyři týdny před soutěží, kvůli opravě to dříve nešlo. Vynechali jsme proto i obě možné přípravy.  Soutěž probíhala v poklidné atmosféře a měla hladký průběh. Novinkou v podmínkách Klatovska byly dvě kola požárního útoku, což velmi oceňuji. Mladší děti si zkušeně pohlídaly třetí místo z podzimního kola. Škoda přešlapu nástřikové čáry v prvním pokusu v požárního útoku. Mohlo být ještě líp. Jsem velmi rád, že děti dokázaly prodat, co umí. I družstvo starších dětí se vyvarovalo zásadních chyb a podalo zkušený výkon na hranici svých schopností. Za okolností, které soutěži předcházely, bych nevěřil tomu, že se proti podzimu posunou  ještě o příčku výš na druhé místo. Výborné umístění podtrhla ještě Eliška Kabelková obhajobou vítězství  v běhu na 60 m s překážkami v kategorii dívek. Pro Elišku Kabelkovou a Evu Brejchovou byla tato soutěž poslední v žákovské kategorii. Oběma dívkám jsme poděkovali za působení v dětském kolektivu. Elišce jsme popřáli mnoho úspěchů v dorostenecké kategorii, ve které už rok souběžně působí. Výsledky jsme s dětmi oslavili zmrzlinovým pohárem. Foto ve fotogalerii. Výsledky zde.

Komentáře nejsou povoleny.