Branný závod v Chodské Lhotě

V sobotu 27. 9. ráno jsme odcestovali se skupinou starších i mladších dětí na branný závod v Chodské Lhotě.  Závodu předcházela dvoutýdenní příprava při schůzkách kroužku a u starší kategorie už jsme několikrát kombinovali nácvik požárního útoku se střelbou. Poprvé se soutěže zúčastnilo i pět dětí z mladší tréninkové skupiny. V soutěži na rozdíl od závodu požárnické všestrannosti běhají  každý sám formou časovky a na trati plní na jednotlivých stanovištích úkoly. Při nesplnění nebo chybném plnění  jsou jim připočteny k dosaženému času trestné body.  Děti byly rozděleny do kategorií. Už tradičně nejpočetnější byla nejmladší kategorie 6-10 let s počtem 35 soutěžících. Měli jsme zde pět zástupců.  Jsem velice rád, že o sobě děti daly vědět.  Sourozenci Vráťa a Eliška Týzlovi skončily těsně pod stupni vítězů na čtvrtém a pátém místě. Bohužel oba nebyly na poslední schůzce před soutěží a na trati udělaly více chyb. Připravily se tak o stupně vítězů. V kategorii 10-11 let skončila na pátém místě i Sabča Rohrbacherová , tuto kategorii vyhrál Ondra Sláma, který běžel za Svrčovec.  V kategorii 12-13 let skončil Tomáš Sláma druhý,  potvrdil svou spolehlivost,  to stejné platí o Davidu Poslíkovi, který  v kategorii 13-14 let navázal  na svoje loňské druhé místo. Ve stejné kategorii doběhla Eliška Kabelková  šestá. Tady je potřeba říci, že jsou hodnoceni hoši i dívky dohromady, což je pro dívky u strších dětí nevýhoda. To nepotvrdila Lucie Tůmová, která už s námi sice netrénuje, ale využila svých letitých zkušeností a výborné běžecké formy. Svoji kategorii 14-15 let suverénně ovládla. Za dalšími třemi hochy skončila pátá Eva Brejchová. Lucie Tůmová byla vyhlášena nejrychlejší dívkou soutěže. Dorosteneckou kategorii jsme tentokrát neobsadili, protože letní dorostenecká sezóna byla velmi pestrá a náročná. K velmi příjemné atmosféře určitě přispělo i slunečné počasí. Po skončení soutěže mohly děti využít i pouťových atrakcí. Odjížděli jsme velmi spokojeni s výsledky, kterých děti dosáhly. Soutěž už se stala pravidelnou součástí přípravy na  podzimní kolo hry Plamen. Dík za to patří pořádající SDH Chodská Lhota. Organizace soutěže byla opět perfektní,  vše mělo rychlý spád a nedocházelo k žádným přehmatům. Foto ve fotogalerii.

Komentáře nejsou povoleny.