soutěže dorost

Memoriál Vendulky Fránové 2016

Tak je za námi další tentokrát už 14. ročník republikové soutěže MVF v Plzni. 7. 5. jsme odjeli ve složení: Tůmová Lucie, Pícková Gabriela, Kašpárková Kateřina a Schödlbauerová Monika na další dorosteneckou soutěž stovek a výstupu na cvičnou věž.

Ve výstupu na věž jsme měli dvě zástupkyně a oběma se dařilo výborně. Tůmová Lucie obsadila ve starší kategorii hezké 2. místo. Pícková Gabriela svým výkonem mladší kategorii vyhrála.

Následoval závod stovek, který nám připravil spoustu příjemných, ale i dost nepříjemných překvapení.

Svoji smolnou daň si vybrala jako první Luci, když po krásně zaběhnutém 1. pokusu jí spojky nešťastnou náhodou vypojili rozdělovač a znamenalo to NP. Druhým pokusem si doběhla pro 3. místo v kategorii.

Ve střední kategorii jsme měli jednu zástupkyni a to Monču. Ani ta však neměla moc štěstí a po zaseknuté hadici pod seběhovým můstkem, si zapsala čas z prvního pokusu a ten znamenal 12. místo.

V mladší kategorii jsme měli dvě závodnice a to Kačku a Gabču.

Kačka zaběhla standartním výkon a umístila se na hezkém 2. místě v kategorii. Zato Gábi předvedla, že je velká závodnice. Svým výkonem s časem 18.36s svoji kategorii vyhrála.

Zároveň to byl nejrychlejší čas celého závodu po základním kole a tak Gábi postupovala do vyřazovacího pavouka z prvního místa. V prvním rozběhu dokonce ještě vylepšila svůj čas na 18. 14s a tím se dostala do rozběhu o celkové první místo celého závodu. Tam nás ale čekal největší šok, když při nešťastném kroku na kladině následoval nekontrolovatelný pád a cesta nejen ke zdravotníkům, ale i na rentgen a další vyšetření. Naštěstí se vše obešlo jen s pohmožděninami, odřeninami a s dalšími zkušenostmi, jaké nástrahy požární sport ukrývá.

A tak se Gábi mohla dojít, i když o francouzských holích, pro dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a další věcné ceny, co vybojovala.

Na závěr chci jako trenér všem zúčastněným holkám poděkovat. Oceněným ještě jednou pogratulovat k výkonům a dosažený výsledkům.

Holky, děkuji.

Višegradský pohár 2016

Závody v požárním sportu jsou již v plném proudu. Naše závodnice Lucie Tůmová odjela 1. 5. 2016 bojovat do Ostravy na mezinárodní soutěž ve výstupu na cvičnou věž a v běhu 100m s překážkami. Jednalo se již o 2. ročník závodu VIŠEGRADSKÝ POHÁR, kterého se účastnili závodníci z ČR, Polska a Slovenska.

Zároveň se jednalo o kvalifikační soutěž na MČR ve výstupu na cvičnou věž.

Luci hájila barvy ČR v reprezentačním výběru ČR. Ve výstupu na cvičnou věž Luci obsadila s časem 8,73 s 6. místo. Závod na 100m s překážkami zvládla Luci s časem 17, 69 s závod ve své kategorii vyhrála.

Pořadí družstev:
ČR-A 1. místo
PL 2. místo
ČR-B 3. místo
SR 4. místo

Je vidět, že přípravy jsou výborné a budeme si přát, aby forma našich reprezentantek vydržela i na MS 2016.

Jablonecká hala 9. 4. 2016

Tak se nám začínají pěkně rozjíždět závody v požárním sportu. Je za námi letos v pořadí již druhá Jablonecká hala. Tentokrát ne v dorostu, ale v závodech mužů a žen, protože zde se startuje od 15 let věku bez rozdílu kategorií. Tak, že i úplní nováčci se zde potkají na závodní dráze s tou nejlepší špičkou v požárním sportu.

9. 4. jsme odjeli do Jablonce. Za náš sbor startovali Luboš a Lucie Tůmovi. Startovní pole bylo plné známých jmen. Luboš startoval s číslem 169, ale po nešťastném a nepěkném pádu z kladiny již do dalších bojů v závodu 100m nezasáhl. Přesto se z pádu oklepal a startoval ještě ve štafetě 4x100m za SDH Žebnice. Svým výkonem na čtvrtém úseku tak pomohl získat družstvu krásné třetí místo. Takže bronzová medaile pomohla trošku zmírnit následky nešťastného pádu.

Stejně jako v kategorii mužů, tak i v kategorii žen se ve startovní listině objevovala samá známá a zvučná jména. Věděli jsme, že Luci nebude mít vůbec jednoduché umístit se v takové konkurenci žen, protože je v této kategorii úplným nováčkem.

První pokus byl hodně opatrný, protože Lubošův pád přeci jen na psychiku dost zapůsobil. Přesto dosažený čas stačil na probojování se do druhého rozběhu 60 nejlepších žen. V něm Luci zaběhla vydařený pokus a s časem 17.88s obsadila tak hezké 11 místo mezi ženami.

Stejně jako Luboš, tak i Luci ještě běžela štafetu 4x100m za SDH Chválenice, se kterými se připravuje na postupové soutěže. I ona tak svým výkonem rovněž na čtvrtém úseku štafety pomohla družstvu vybojovat s časem 66. 66s krásné druhé místo a odvézt si z Jablonce stříbrnou medaili.

Oběma závodníkům chci tímto poděkovat za hezkou reprezentaci našeho sboru.

Jablonecká hala – dorostenecké závody

Je tu opět březen a nám začala nová sezóna v požárním sportu dorostu. V první řadě chci v našem týmu přivítat dvě nové posily z SDH Švihov, které mají zájem startovat na závodech za naše SDH. Jedná se o Gabrielu Píckovou a Kateřinu Kašpárkovou. Obě děvčata již s námi absolvovala celou zimní přípravu v atletickém tunelu v Plzni. Právě zde si mohly osvojit základy požárního sportu.
Ve složení Tůmová Lucie, Pícková Gabriela a Kašpárková Kateřina jsme odjeli 20. 3. do Jablonce nad Nisou na tzv. Jabloneckou halu dorostu v požárním sportu. Jak pro Gábinu tak pro Kačku to byla úplně první soutěž v tomto sportu. Přesto holky dokázaly zabojovat a předvést to, co se v průběhu zimy naučily v našem týmu.
Kačka obsadila 20. příčku ze 41 závodnic, což na úplně první závod slušné umístění.
Gábina ovšem prodala ještě i svůj talent a s časem 19,07 vyhrála kategorii mladšího dorostu. Celou naši výpravu tak mile překvapila.
Ovšem stále nás ještě čekal závod starších dorostenek a v něm startovala naše nejzkušenější závodnice Lucie Tůmová. I ona se poctivě připravovala celou zimní přípravu a bylo to hodně poznat!!! Po krásně zaběhnutých a časově vyrovnaných pokusech 17,61s a 17,60s ovládla soutěž starších dorostenek a právem vyhrála.
Dokázat vyhrát v tak velké konkurenci, jaká v Jablonci byla, je obdivující.
Všem zúčastněným dívkám chci jako trenér moc poděkovat za výkony a reprezentaci našeho sboru.
Vím, že sezóna je teprve na úplném začátku, ale přesto věřím, že jména našich závodnic uslyšíme i na dalších soutěžích, jak ve vyšších kolech, tak i v Českém poháru.
Na závěr ještě jednou velká GRATULACE za dvě krásná první místa dovezená z Jablonce nad Nisou.